✨ Поширені запитання

Чому іноді вода має присмак заліза?

Шановний споживачe!

Дякуємо за ваш відгук, небайдужість та можливість дослідження придбаної Вами продукції. Ви порушили дуже важливе питання.

Дійсно, в наданих зразках вода мала специфічний присмак, який ми визначаємо як «присмак пластику». Він з’являється у випадках зберігання продукції в ненормативних умовах. Це може бути висока температура навколишнього середовища та/або дія прямого сонячного світла.

Для перевірки якості цієї партії продукції ми зробили наступне:
1. Ми перевірили арбітражні зразки за 29.08.2025р, які зберігаються в нашій лабораторії. Це зразки продукції, які відбираються в процесі виробництва і залишаються в лабораторії до закінчення її терміну придатності.
2. Перевірили продукцію цієї ж партії, яку ми придбали в інших торгівельних точках.

В обох випадках органолептичні показники були в нормі. Це свідчить про те, що вся партія була виготовлена належної якості і за умови зберігання в нормативних умовах залишається якісною.

Продукція, яку Ви придбали, найімовірніше, зазнала впливу неприйнятних умов і тому змінила смакові властивості.

На жаль, ми особисто спостерігали пакунки з водою чи напоями на вулицях або на вітринах торгових точок під прямими сонячними променями, часто продукцію розміщують поряд з теплообмінниками холодильного обладнання, біля яких дуже нагріте повітря.

Ні в кого не викликає сумніву, що, наприклад, морозиво або вершкове масло необхідно зберігати при певних умовах, що вказує виробник. Дуже шкода, що до зберігання води та напоїв інше ставлення.

Ми, як виробник, постійно акцентуємо увагу наших партнерів про важливість забезпечення нормативних умов зберігання продукції. Були випадки зупинки співпраці, коли ці умови порушувались, але відстежити всі місця реалізації неможливо.

Результати лабораторних досліджень нашої продукції, яка зазнає впливу несприятливих / ненормативних умов зберігання, свідчать, що при підвищеній температурі та під дією прямих сонячних променів у воді питній артезіанській з’являється характерний «присмак пластику», а в безалкогольних напоях у подібних умовах змінюються колір та смак, так як їх складники виключно натуральні, а консерванти відсутні. Візуально це виглядає, як на фото.

Належна якість продукції гарантована тільки за нормативних умов зберігання, що вказані на етикетках: “…при температурі від 0°С до 20°С, берегти від попадання прямого сонячного світла”.

Принагідно хочемо ще раз звернути увагу наших партнерів і всіх причетних до зберігання та реалізації фасованої питної води та безалкогольних напоїв, не тільки нашого виробництва. Така продукція, особливо на натуральних інгредієнтах, дуже вразлива і вимоглива до умов зберігання. При їх порушені зміни не такі очевидні, як у випадку з морозивом, але споживач купує змінений продукт.

У результаті виникає справедливе незадоволення і це найгірший результат нашої з Вами роботи.

Щиро дякуємо, шановний дописувачу! Ваші звернення допомагають нам виявити і, можливо, змінити ситуацію на краще.

З повагою та надією на розуміння….

Питання щодо появи неприємного запаху і присмаку…

Дякуємо за звернення, шановний споживачу!

Питання щодо появи неприємного запаху і присмаку періодично з’являється влітку, коли в торгових точках та на складах порушуються умови зберігання води, а саме допускається вплив прямих сонячних променів та підвищеної температури.

Продукція в ПЕТ-тарі вкрай чутлива до цих факторів – численні дослідження це підтверджують.

Ми постійно акцентуємо увагу наших торгових партнерів про важливість дотримання нормативних умов зберігання продукції, але, на жаль, не всі партнери відповідно реагують. Нами періодично проводяться рейди по складам і неодноразово виявлялись такі порушення та припинялась співпраця. Проте відслідкувати та вплинути на кожну торгову точку неможливо і проблема час від часу повторюється.

На даний час шукаємо ефективне рішення, але поки можемо надіятись тільки на відповідальність та добросовісність наших партнерів.

Чи буде продукція в металевих банках або в скляних пляшках?

Добрий день, шановний Споживачу!

Приємно чути, що Ви часто споживаєте продукцію «Караван».

Ми працюємо над тим, щоб якісний продукт був за доступною ціною. Так от, металева банка або скляна пляшка якраз не про «доступні ціни». Продукція в них завжди значно дорожча, ніж в ПЕТ-тарі, і не завдяки якості самого продукту, а за рахунок вартості тари та її логістики.

Тому, на жаль або на щастя, виробництво в металевих банках або в скляних пляшках поки не плануємо.

Чому білий осад при кип’ятінні?

Добрий день, шановний споживачу!

Дякуємо за звернення.

Питання утворення осаду при кип’ятінні періодично виникають у наших споживачів і ми неодноразово обговорювали цю тему.

Хочемо звернути Вашу увагу, що наша вода призначена для щоденного вживання і містить розчинені солі кальцію і магнію, які зберігають природній смак, надають воді здатність втамовувати спрагу та є корисними для організму людини. Ці мінеральні солі при кип’ятінні мають властивість створювати характерну плівку та випадати у вигляді білого осаду, який є безпечним для здоров’я.

На підприємстві працює атестована лабораторія, яка щодня перевіряє всі показники якості та безпечності як готової продукції та сировини, так і чистоту обладнання і процес розливу продукту в пляшки.
Дані прояви – це природна властивість натуральної (не знесоленої) води.

Якщо Вам цікаво отримати більш детальну інформацію перегляньте відповіді:

Після кип’ятіння вона стала аж “сивою”…

Доброго дня!

Дякуємо за відгук.

Хочемо звернути Вашу увагу, що наша бутильована вода – це питна вода, яка класифікується як природна слабо мінералізована гідрокарбонатна кальцієво-магнієва вода. Білий осад – це абсолютно нейтральний осад природних мінеральних солей кальцію та магнію внаслідок розкладання гідрокарбонатів кальцію (магнію) під час кип’ятіння:

Са(НС03)2 → СаС03↓ + С02↑ + Н20

В своєму природному стані наша вода має мінералізацію в межах 400-500 мг/л. Для приготування дитячого харчування рекомендують штучно обмежити вміст солей до 150-250 мг/л. Більшість виробників так і робить. Ми теж можемо так робити, але свідомо залишаємо природний баланс мінеральних речовин і структуру, щоб зберігати природний смак і властивості води. Платою за це є виникнення осаду під час кип’ятіння.

Тому вибір за Вами – або натуральність, або відсутність осаду. Ми прихильники першого.

Ця дискусія триває давно. Можна ознайомитись з іншими нашими коментарями на цю тему:
Ваша вода негазована…

Чому не можу знайти напої “Караван” у Києві?

Добрий день!

Наш партнер, який забезпечував магазини міста Києва продукцією ТМ “Караван”, на жаль, припинив співпрацю. Наразі іншого партнера, який би робив доставку по місту, ми не маємо. Саме це впливає на тимчасову відсутність продукції ТМ “Караван” в магазинах Києва.

В мережі супермаркетів “Сільпо” та “Фора” (це магазини однієї групи компаній) відбувається процес зміни постачальника. Сподіваємось, що найближчим часом питання вирішиться.

Наш партнер ФОП Каган Наталія Вікторівна має кілька точок реалізації на ринках м.Києва. Можна зв’язатись з ними за номером 063-651-26-42, е-mail: vovaraev@ukr.net

Чому осад в пляшці?

Добрий день!

Дякуємо за небайдужість.

Зазвичай, такі повідомлення з’являються взимку. Якщо продукція знаходилась у ненормативних умовах, в даному випадку – за мінусових температур, внаслідок чого підмерзла, то після розморожування може з’явитися білий кристалічний осад. Вигляд продукту після розморожування зображений на відео.

Детальніше можна ознайомитись:
Чому після заморожування негазованої Артезіанської води з’являється осад?

Дякуємо за цікаве питання, шановний споживачу!

Загальновідомо, що всі природні води – це розчини різних мінеральних солей та інших сполук в різній концентрації. Наша Артезіанська не є виключенням. Це питна вода за складом гідро-карбонатна кальцієва-магнієва з мінералізацією 0,4-0,7 г/дм³. Ми свідомо не видаляємо ці солі, тому що природні мінеральні солі в розчиненому стані і легкій концентрації сприятливі для здоров’я людини.

При пониженні температури спочатку кристалізуються молекули води, тобто вода якби «виморожується», збільшуючи концентрацію мінеральних солей у розчині, який замерзає при нижчих температурах. Коли концентрація досягає рівня перенасичення, відбувається кристалізація мінеральних солей і випадіння їх в осад.

При зворотному процесі танення льоду легкорозчинні солі знову розчиняються, а для малорозчинних солей кальцію, натрію та магнію – це процес тривалий або незворотній.

Тому при розморожуванні ми бачимо осад солей, властивих складу природної води.

Також хочемо звернути Вашу увагу, що при заморожуванні газованої води відбувається деформація пляшки та втрата насичення.

Вигляд продукту після розморожування зображений на фото.

Чи повернеться смак “Караван Кола”?

Доброго дня.

Дякуємо за Вашу оцінку.

Так, раніше в нашій лінійці був напій «Караван Кола». На нашу думку, він був смачний, якісний та мав добрий склад. Але ми зняли його з виробництва: з одного боку через недостатній попит, з іншого – через недоцільність копіювати розробки інших брендів, маючи свої унікальні та корисні продукти.

Сподіваємося, що ви виберете щось на свій смак з продукції “Каваран”.

Коли на прилавках буде “Тархун”?

Смак напою “Тархун” дійсно особливий, в його складі були екстракти та ефірні олії. На жаль, виробник одного з інгредієнтів, який ми використовували у виробництві напою, припинив його випуск і знайти гідну заміну поки що не змогли. Але ми продовжуємо пошук.

Залишити коментар